Polecam najpierw lekturę https://milu.com.pl/wskazowki-montazowe/, by mieć pojęcie, co do czego służy mniej więcej i o co chodzi.
Podstawowy zestaw to:
– 1 lub 2 belki do naciągania siatki np. https://milu.com.pl/produkt/belka-2-1-m-do-naciagania-siatki/ do siatki 2,08 m i niższych, w zależności od przyjętej techniki naciągania (1 czy 2 belkami)
– min. 2 lub 3 ściągacze do belek. Mogą to być profesjonalne ściągacze hakowe Hayes H460 https://milu.com.pl/produkt/sciagacz-lancuchowy-hakowy-hayes-h406/, alternatywnie ściągarki linowe odpowiedniego uciągu lub wciągarki łańcuchowe (bębnowe lub dźwigniowe) albo ich kombinacja, np. 2 ściągacze linowe (góra i dół belki) + 1 mocna wciągarka łańcuchowa (środek belki)
– przy belkach skręcanych pomocny będzie klucz udarowy (akumulatorowy, bo pracuje się w terenie), oprócz klucza płaskiego i nasadowego
– blaszka do zawijania drutu https://milu.com.pl/produkt/blaszka-do-zawijania-drutu-wire-twister/ – do wiązania drutów poziomych (łączenia rolek siatki) i wykańczania wiązań na słupkach wyporowych (początek/koniec odcinka itp.)
– chcąc sobie ułatwić i przyśpieszyć pracę oraz podnieść jej jakość, polecam dodatkowo używanie łączników (nitów) odpowiedniej średnicy oraz którejś z dedykowanych im zaciskarek (nitownicy) do nich, np. https://milu.com.pl/produkt/nitownica-hayes-procrimp-fencing-tool-kopia/ oraz https://milu.com.pl/produkt/nity-laczniki-drut/
– niezbędne są odpowiedniej klasy cążki boczne do cięcia twardego drutu. Tu od lat królują cążki boczne Knipex CoBolt, do dostania w internecie oraz lepszych sklepach narzędziowych.
– poręczne kombinerki, głównie do zdejmowania węzłów (przy zarabianiu końcówek siatki do wiązania na słupku)
– rozwijak do drutu (jeśli w planach jest używanie drutu twardego w zwojach jak np. https://milu.com.pl/produkt/drut-twardy-25-mm/: do konstrukcji wypór typu „H”, do montażu ponad siatką, do montażu pastuchów itp.)
– piła motorowa – jeśli zamierzamy pracować na słupkach drewnianych
– odpowiedni młotek – jeśli używane mają być np. skoble czy gwoździe
– skoblownica (gazowa lub bateryjna): jeśli chcemy przyspieszyć tempo pracy
– ściągacz do drutu, np. Hayes H300 https://milu.com.pl/produkt/sciagacz-lancuchowy-hayes-h300/, niezbędny przy konstrukcji wypór typu „H”, naciąganiu dodatkowych drutów, pastucha, naprawach siatek
– przy pracy na słupkach metalowych przydadzą się akumulatorowe: wkrętark0-wiertarka, szlifierka kątowa
– sznurek do prasy do wyznaczania linii ogrodzenia (+ najlepiej od razu odpowiedni zwijak/rozwijak do niego, jeśli chcemy go używać wielokrotnie)
– marker spray – pomocny w zaznaczaniu odległości między słupkami, punktów granicznych itp.
– marker bądź ołówek techniczny